Valstybinei tarnybai tinku

Šiandien man buvo tėvadienis. Tai pirmą dienos pusę praleidau su vaikais, o per antrąją dienos pusę išlaikiau bendrųjų gebėjimų testą valstybės tarnybos departamente.

Nes, jeigu jau kandidatas esu į Vilniaus tarybą, tai noriu parodyti, jog esi neprastesnis, nei visi kiti išlaikę testą.

Gal kas iš kandidatų norėtų prisijungti ir išlaikyti šį testą?

Testavimas buvo organizuotas labai gerai.

Man atrodo, kad tai būtų visai naudinga informacija, kurią netgi būtų galima skelbti VRK (VRK galėtų tą info pasiimti iš VTD – taip ta informacija būtų tikresnė). Kaip manote?

Rinkėjams savanoriškas kandidatų apsisprendimas laikyti testą ir jį išlaikyti padėtų apsispręsti. Juk taip? O jeigu VTD gaus didesnį kiekį testų rezultatų, nei paprastai, tai valstybės tarnybos žmogiškųjų resursų bankas praturtės ir taip bus geriau mums visiems.

 

P.S. Testavimas iš tiesų buvo organizuotas labai puikiai. Praktiškai nebuvo kur prisikabinti. Na gal tik tai, kad, atėjęs, savo “Coffee inn’o” puodelį su “Pravda” turiniu, turėjau pasidėti ant grindų. Nebuvo jokių paviršių aplinkui, o mergina prie patalpos durų gan griežtai buvo užėmusi poziciją – jai reikėjo parodyti ID kortelę, kurios iškrapštymui man reikia dviejų rankų. Kažkodėl nepasiūlė palaikyti. Matyt jai ne kokie nors puodelių laikymai galvoje tada buvo. Tai čia nei kiek nesiskundžiu, jei jums atrodo, kad skųsčiausi. Juk parodęs pasą pasiėmiau tą savo “Pravdą” ir nusinešiau prie man patikusio kompiuterio.

P.P.S. Testas tikrai nėra labai paprastas. Loginių sekų užduotims pritrūko kiek laiko net. O vieną iš jų ilgokai sprendžiau, o kai radau atsakymą (manau, kad teisingą :0), tai net žvygtelėjau, kaip buvo smagu!
P.P.P.S. buvo keletas klausimų, kurių atsakymų žinojimas, mano galva, pridėtinės vertės jokios žinotojui nekuria: kokie tai kiekybiniai, viešųjų statistikų parametrai, kuriuos galima pasitikrinti internetuose, jei tik reikėtų. Bet jų nebuvo daug ir bendro vaizdo negadino. Tikiuosi čia neatskleidžiau per daug turinio? 😀

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

6 Comments on Valstybinei tarnybai tinku

 1. Siaubas says:

  Graži mintis su tuo akreditavimu, bet realybė yra negailestinga pinda, kuri užtikrins, kad nuo to nieko nepasikeistų.
  Jūsų minėtas centras ir atsirado tam, kad į valstybės tarnybą būtų atrinkinėjami kompetentingi žmonės. Bet sprendžiant iš to, kad tam tikrose ministerijose yra tam tikrų valdininkų, kurie lietuvių kalbos nemoka, akivaizdu, kad ši sistema apeidinėjama.
  Kas išties turėtų rimtą poveikį – politinės atsakomybės deklaracija.
  Jos esmė tokia: politikas pasirašo dokumentą, kuriame pasižada, patekęs į X postą išspręsti Y problemą (pvz. tapęs meru, sumažinti Vilniaus miesto skolą perpus) ir tuo pačiu įsipareigoja, kad neištesėjus pažadų – pasibaigus kadencijai iki gyvenimo galo nebedalyvauti jokiuose rinkimuose ir neužimti jokių valstybės tarnybos pareigų, o už šio įsipareigojimo nevykdymą – sumokėti Q pinigų sumą į valstybės biudžetą.
  Šitam dalykui ir būtų sugalvotas apėjimas, bet pirmus kelis kartus efektą duotų. Kaip manot, ar libsajūze atsirastų, kas norėtų pasirašyti tokią deklaraciją?

  1. O , Siaube, kas motyvuos žmones siekti politikos tada? Ta pinda realybė turi ir kitą galą: protingi ir sąžiningi žmonės nesupranta kodėl jiems reikėtų siekti politinės karjeros. Neaišku ką galima įsipareigoti, kai neaiškūs įgaliojimai. Pareigos ir įgaliojimai -- jei šitų nesuderinsi gausis šnipštas.

   Aš asmeniškai mielai įsipareigočiau ką nors ką užtikrintai galėčiau įvykdyti, nes žinočiau, kad tam galėsiu turėti ar galėsiu gauti visus reikalingus įgaliojimus. Galėčiau įsipareigoti pasiekti to, kad savivaldybėje būtų pereinama prie pigesnių atviro kodo sprendimų kiekvienoje valdininko darbo vietoje. Kad kiekvienas valdiškas serveris į Internetą pateiks atvirų duomenų formatu kaip galima daugiau informacijos, kurios nevaržo valstybinė paslaptis ar asmens informacijos apsauga per 4 metus. T.y. uždari duomenys būtų kaip opcija, o pagal nutylėjimą -- viskas atvira. Bet deja neturiu dabar galimybių skirti laiko anei turiu įgaliojimų analizei, kurios rezultatas galėtų būti tokio pažado išeiga. Galiu pažadėti tai, kad pateiksiu bent jau analizės rezultatus ir tos analizės atlikimo būdus, kai tam gausiu laiko ir įgaliojimų per 1 metus nuo įgaliojimų gavimo.

   Žodžiu politiniai pažadai, tai tas pats, kas pažadėti, jog rytoj lis arba nelis. Gali būti įsitikinęs savo teisimu, bet to įtakoti ar įgaliojimų įtakoti tam nėra.

   Principe balsuoti už tai, kad žmogus iki šiol turėjo gerą reputaciją, kad deklaruojamos vertybės atitinka jūsiškes ir kad yra pakankamai intelektualus yra pakankamai gera opcija. Ir pagrindinė.

   Grįžtant prie testavimo sistemos, tai aš žinau, kad yra testo neišlaikančiųjų. Įdomu ar yra tokia statistika? Būtų fainiai pasiknisti nuasmenintuose duomenyse ir padaryti debesėlius su “R”, kuriuos Gplus’o entuziastai darė. Statistika gali parodyti keistus nuokrypius, kurie identifikuotų sistemos ydas.

   O man šitas testas tai yra iš dalies rinkimų agitacijos dalis, o iš dalies -- tiesiog pramoga.

   P.S. Remigijus sako, kad įmanoma savivaldybės minuso didėjimą sumažinti iki nulio ir pradėti kalbėti apie teigiamą balansą per 1,5 metų nuo darbo po rinkimų pradžios.

   1. Siaubas says:

    Tai jūs nesigilinkite į įgaliojimus. Tiesiog prašykite palankų sąlygų iš rinkėjų. Tarkim galima įsipareigoti save nubausti, jeigu jūsų politinė grupuotė gautų daugiau nei 51 proc. mandatų Vilniaus taryboje. Tada jau tikrai niekam nebus įdomūs jokie įgaliojimai, nes su tokia dauguma darysite ką panorėję.
    Galima būtų visą rinkimų kampaniją ant to pastatyti. Nes pripažinkime – libsajūzas gaus maksimum 5 vietas taryboje. Vilnius visgi yra kaimiečių miestas, kurie už jokius liberalus (bo tie su žydamasonais išvien dirba) nebalsuos. Tamstos partija yra labai nišinė, kuriai saulę dengia daug didelių ir populiarių konkurentų. Vienintelis garantuotas būdas pritraukti papildomus rinkėjus – nustoti daryti tai, ką daro blogai konkurentai.
    Šiuo atveju visi rinkėjai nepatenkinti politinės atsakomybės nebūvimu. T.y. rinkėjas rizikuoja literaliai viskuo, o politikas – niekuo. Blogiausiu atveju neišrinks kitai kadencijai ir tai čia tik problema žemesnes vietas sąrašuose užėmusiems.
    Su politinės atsakomybės deklaracija liberalai padarytų ėjimą žirgu – padėtų nenuginčijamą argumentą ant stalo: ką šneka mūsų konkurentai, tėra tuščios kalbos, o mes labai konkrečiai įsipareigojam darbus atlikti. Garantuoju, kad tada už libsajūzą eitų balsuoti net miegamųjų rajonų stambiaplokščiuose gyvenantys vatnikai, nes visus giliai užpisę politinių pažadų nevykdymai ir visiems būtų įdomu pažiūrėti kaip dirbtų valdžia, raštiškai įsipareigojusi tesėti pažadus.
    Ir visa tai, ponas Tumeli, gali būti jūsų, bereikia tik į Vilniaus tarybą besibalotiruojantiems liberalams įsipareigoti, kad po rinkimų gavus 51 proc. ir dagiau mandatų įvykdyti X Y Z pažadus, o jei ne – daugiau nekandidatuoti į jokiu politinius postus.
    Būtų ne tik unikali pergalė, bet įrodytumėt senam, ciniškam anarchistui, kad politiniai pokyčiai – įmanomi ir kad jūsų pastangos nėra betikslės.

 2. urcna says:

  Išsilaikiau pavasarį šį testą Kaune. Laikė gal 15-18 žmonių, buvo tokių, kurie ir pirmos dalies neišlaikė, kad galėtų imti antrą. O ir visą išlaikė gal kiek daugiau nei pusė visų.
  Laikiau šiaip sau, o gal pravers per tris metus kiek jis galioja. Iš pradžių planavau ruoštis, mokytis kaip spręsti logines sekas, skaičiavimus, įstatymus skaičiau. Po to nusprendžiau, kad jei jau bendrųjų gebėjimų testas, vadinas atėjus iš gatvės turiu sugebėt išspręst. Ir išsisprendžiau, o šalia sėdėjus moteriškė po to guodės, kad laiko jau gal trečią kartą ir vėl neišėjo.

  1. Welcome to the club!

   Na, šiaip, Urte, čia jumis man taip turėtumėt pasaky. Ai nu gal tą ir pasakėt 😀

   We rock!

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar