Kaip aš buvau Gangstar

Iš principo tai apie tai, kad aš atsiprašau visų Feisbuko friendų dėl to, kad juos įtraukiau į kažkokią baisią grupę.

 

Tai kas iki to atsiprašymo tai yra tai ko aš išmokau iš tos savo klaidos.

 

 

Interneto naršymui daugiausiai naudojau Chrome. Ir tai dariau dėl dėl vienos jo savybės: gero vartotojų (profile) valdymo ir, žinoma, įskiepių (Extentions) kiekio ir galimybių.

Savo įskiepiais Chrome pralenktų gal tik FireFox’as. Na, bent jau man taip atrodo. Pas FireFox’ą jie vadinami addons’ais.

Chromas prieš FireFox'ą (nukopypystinau iš www.geek.com)
Chromas prieš FireFox'ą (nukopypystinau iš www.geek.com)

Į Chrome išėjau prieš tai naudojęs kaip tik FireFox’ą ir tik dėl vartotojų valdymo. FireFox’e vartotojų valdymas yra kaip kosminio erdvėlaivio paleidimas palyginus su Chrome’o, kur kitą vartotoją sukurti ar tiesiog persijungti užtenka kelių kairiojo pelės klavišo paspaudimų. Gal ir galima būtų buvę tą kosminį laivą paleisti FireFox’e retkarčiais, bet labiausiai nervuojantis dalykas buvo tai, kad nebuvo galimybės vienu metu turėti atidarytus du skirtingų vartotojų FireFox’o langus…

Bet štai nutiko išgelbėjimas! Pamačiau pas FireFox’ą addon’ą: profile Switcher. Tai su šiuo dabar galima keisti vartotojus beveik taip pat patogiai kaip Chrome.

Va taip kartais nutinka: nors laiko ir nelabai yra tokiems niekams, bet staiga pasiryžtu ir imu daryti tą mažiau svarbų dalyką, o ne tai kas svarbiau. Ir kas baisiausia, tas mažiau svarbus (gal net visai nesvarbus) dalykas užima gerą pusdienį.

Keikiu tada save, kad pradėjau, bet sustoti jau vėlu. O vėlu, nes dar blogesnis dalykas, tai pusiau padarytas darbas ir visos tos smulkmenos – net spalva ar ikonėlių vietų eiliškumas ar bookmark’ų ikonėlių nebuvimas (neatsiranda, kol nepaspaudi ant nuorodos) tiesiog pjauna!

Multitaskingas (nukopypystinau iš 2doitbetter.wordpress.com)
Multitaskingas (nukopypystinau iš 2doitbetter.wordpress.com)

Sukandu tada dantis ir klikinu kiekvieną nuorodą. Štai visos ikonėlės jau yra. Uff…

– O kas čia per velnias! – žiūriu į Feisbuko profailą.

Ogi tie laukeliai, kuriuos Chrome buvau su StyleBot’u paslėpęs vėl matosi! Fuuuuuuuuuuuu!!!!!!! Ir kas šlykščiausia, tai Feisbukas CSS’ą pakeitęs ir tas pats kodas nebeveikia! Kažkodėl pakartotinas paslėpimas veikia tik Chrome, o FF’e tuo pačiu būdu perkelti to CSS kodo paprastuoju būdu nebepavyksta… FUUUUUUUUUUUUU!

Kodėėėėėėė!!!!!!
Kodėėėėėėė!!!!!!

Tai va… Ieškojau tada StyleBot’o pakaitalo FireFox’ui. Neradau. Yra kažkokių įrankių, bet jie ten jau labiau pažengusiems web developeriams – ten reikia mokėti daugiau negu susiinstaliuoti adoną, paleisti jį, pažymėti ko nenori matyti ir paspausti “hide” (taip daro StyleBot’as). Iš principo man reikia jo tik tam, kad nesimatytų tų šlykščių langų Feisbuko profaile.

Nu tai klaidžiojau po visokius Feisbuko užkaborius ir patekau į kažkokią feisbukinę kloaką, kurios dėl multitaskinimo ir padidinto adrenalino kiekio kraujyje nesugebėjau įvertinti…

Staiga gaunu žinutę Feisbuke:

čia buvo pokštas?
“Skirmantas Tumelis added you to the group Gangstar”…. ką tik išsiregistravau…

KPŠ! Adrenalino į kraują dar, savo multitaske jau visai pasimečiau…

Paleisti visko sunaikinimo procedūrą!!!

Niekada daugiau… Niekada daugiau nemultitaskinkit ir atidėkit naršyklės migracijos reikalus tam laikui, kai nebus ką veikti.

Nedarykite to, nes reiks kaip ir man dabar atsiprašinėti:

Atsiprašau visų Feisbuko friendų, kad įtraukiau jus į kažkokią Gangstar grupę…

Kol pereidinėjau per derybų fazę sugalvojau, jog soc. tinklams galima nuvesti analogijas į operacines sistemas. Tiksliau į jų valdymo būdus ir formas:

Feisbukas – tai Windowsai. Labai populiarūs, daug visokių nesąmonių, bet visi pripratę ir labai išplėtota API infrastruktūra. Tuo pačiu didesnė visokių virusų rizika – mažiau pažengę vartotojai dažnai gali prisidaryti sau problemų to nenorėdami, todėl jiems geriau tiesiog paleidinėti tik IE ir wordą. Soc. tinklas masiniam vartojimui.

GooglePlus – tai Apple. Populiarūs, bet mažiau. Turi  visą atskirą ekosistemą, kurią valdo viena firma. Viskas labai userfriendliškai padaryta ir tinka hipsteriams. Čia problemų prisidaryti kiek sunkiau. Soc. tinklas masiniam vartojimui su išskirtinumo iliuzija.

Diaspora – tai Linux. Mažiausiai populiarūs, bet viskas yra atviru kodu ir atvirais duomenimis. Soc. tinklas gykams ir visokiems sociopatams.

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar