Zero

Partija, Masiulis, skandalas n’stuff. Apie tai čia parašysiu. Dar vakar norėjau ko nors kur nors parašyt ir išlieti viską, kas viduj, bet patirtis patarė palaukti. Ir teisingai padarė, nes būčiau tikriausiai nesąmonių prirašęs, kurių būčiau gailėjęsis. Na, pavyzdžiui, kad gailiuosi, jog padėjau Gintarui D2D padaryti Bajoruose per praėjusius Seimo rinkimus. Arba kad reikia steigti naują partiją, nes baisu kas darosi. Neparašiau. Na, beveik neparašiau – soc. tinkle, apie kurį labai mažai žmonių žino (toks yra slaptas, kur tik entelektualai renkasi), parašiau, kad jeigu Steponavičius eis žemyn, tai tikriausiai ir visą partiją nusitemps ir tada reiks naują liberalų daryti partiją, kurios vadovai bus Remigijus, Aušrinė n’team.

Bet tada nuėjau į prokuraturos.lt ir ten:

 

Prokuratūros patikslinimas
Prokuratūros patikslinimas

Parašyta: “Su politine partija susijusių”. Aha. Kaip susijusių? Čia matyt ir yra pagrindinis šios bylos pagrindimas. T.y. prokurorai įtaria, jog partija rengė renginius ir už tai įsipareigojo renginių rangovams sumokėti – pasirašė sutartis kitaip tariant. Na, bent jau turėtų pasirašyti sutartis – antraip kas sumokės pinigus? Tai va padarė partija renginių ir tada atėjo su partija susijusi įstaiga ir sumoka rangovams tai, ką buvo partija įsipareigojusi sumokėti.

Nusikaltimo sudėtis, mano galva, turi būti įrodoma per tai, jog susijusi įstaiga tikrai susijusi kažkuo su partija ir apmoka jos skolas + įstaiga apmoka tas skolas iš juridinių komercinių asmenų gautomis lėšomis. Tereikia rasti sutartis ir apmokėjimo faktus įrodyti. Abu dalykai, man atrodo, nėra sudėtingi, kai turi rangovus, partiją, sutartis, įstaigą, pavedimų išrašus.

Kita dalis, kurią manau galima atskirti nuo partijos, yra kandidato veiklos viešinimo finansavimas. Kandidatai kaip ir partijos negali imti lėšų iš juridinių asmenų savo politinei veiklai vystyti (ar gali?). Čia, man regis, gali būti dar painiau, nes kandidatas gali dirbti juridiniam asmeniui ir gauti iš jo atlygį už savo darbo rezultatus – nebent jis Seimo narys, kuris negali gauti atlygio iš jokių kitų juridinių asmenų – tik iš Seimo kanceliarijos. Ar aš čia ne viską žinau? Gal yra kokių nors pilkų zonų, kur taip galima daryti? Kita vertus – reikia įrodyti, kad įstaiga viešina kandidato veiklą, o ne savo veiklą. Žodžiu yra ką veikti ir labai tikiuosi, kad prokuratūra turi čia daugiau įrodymų ir informacijos.

Jeigu prokuratūra turi įrodymus, jog buvo rengiami partijos renginiai, kurių rengimui partija įsipareigojo rangovams kažką sumokėti, o vėliau tiems rangovams sumokėta buvo iš kažkokių įstaigų sąskaitų, tai nėra čia ko delsti. Pareiški įtarimus partijai ir pirmyn. Bet, kiek suprantu, partijai nėra pareikšti jokie įtarimai. Todėl kas čia per įtarimai, jeigu jie nepareikšti? Kam čia Steponavičius reikalingas? Ar gali būti taip, kad neįmanoma įrodyti partijos nusikalstamos veikos be Gintaro Steponavičiaus dalyvavimo? Na, tarkime, kad būtinai čia jo reikia. Nes jeigu ne, tai neapdairi prokuratūros formuluotė gali reikšti didžiulius praradimus partijai.

Aš pasitikiu mūsų teisine sistema ir prokuratūra. Kreidučių dar neperku. Bet prokurorai turi būti profesionalūs ir formuluoti kaltinimus subjektams vienareikšmiškai ir konkrečiai. Kaži, prokuratūra nerenka 2% nuo gyventojų pajamų mokesčių? Gal galima jiems pervesti, kad galėtų dirbti efektyviau ir profesionaliau?

O jeigu buvo padarytas toks nedidelis lapsus lingue, kuris Liberalų Sąjūdžiui jau kainuoja labai daug, tai gal galėtų pasistengti prokuratūra dirbti greičiau ir efektyviau? Kiekviena diena liberalams kainuoja labai daug. Gal gali partija padėti kaip nors prokuratūrai? Gal reikia administracinio resurso kokio? Ar reikia kokį tekstą suvesti, ar bylas pagal abėcėlę sudėlioti, ar kokią excelio lentelę sumaketuoti, ar tinklo diagramą su Gephi pakurti? Aš siūlausi savanoriškai padėti! Mano keli vakarai ir savaitgaliai gali būti skirti jums, prokurorai ir prokurorės!

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar