Lazanija

Itališką virtuvę nutariau palaikyti pas save dar šiek tiek. Eksploitinu makaronų gaminimo aparatą, kurį gavau dovanų. Specialiai. Nes aname poste (šiaip tai feisbuke) vienas komentatorius užsiminė, jog šis daiktas (kažkokiuose reitinguose) yra vienas mažiausiai naudingų ir naudojamų virtuvėje.

Ot ir ne! Bent jau šią savaitę. Taigi, Lazanija.

Ai beje, čia ne už ilgo bus postų apie tai kaip aš džiaugiuosi puikiais vilniečiais iš Šeškinės, kurie man atidaro duris. Čia užtat kad esu LRLS kandidatas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą kartu su būsimu (su jūsų pagalba) meru Remigijum Šimašium. Esu 18’as (žr. 75 lapą :D).  Bet šiandien dar bus kulinarija.

Lazaniją gaminome kartu su Dalia, pagal jos receptą:

Vienas lazanijos lakštas
Čia lazanijos lakštai iš dviejų rūšių miltų: “Speltos” šviesių ir tamsių (tikriausiai pilno grūdo). Tamsių maždaug 1/3. Ir vienas kiaušinis. Tešlą pasigaminau kiek per kietą šįkart, tai teko paprakaituot – kone sulaužiau aparatą. Trečią kartą darysiu kaip ir pirmąjį: užminkysiu skystesnę tešlą ir po truputį dėsiu miltų iki reikalingos konsistencijos.
Lazanijos lakštai
Kadangi pas mus vietos mažoka, tai dėjau lakštus vieną ant kito. Tarpuose – virtuvinis popierinis rankšluostis. Geriau būtų visus lakštus išmėtyti kur nors ant stalo, kad padžiūtų.
Bolognese 01
Bolognese pradžia: svogūnas puode.
Bolognese 02
Mėsa ant svogūnų. Mėsa – tai jautiena ir kiauliena.
Bolognese 03
Paprika. Čia ta pigiausia graikiška. Dabar prekybcentruose jos kaip tik yra – tokios pailgos.
Bolognese 04
Pomidorai savo sultyse. Smulkinti
Bolognese 05
Bolognese padažas po kelių valandų – gatavas.

 

Beshamel 01
Bešamelio padažo pradžia: ištirpdomas sviestas.
Beshamel 02
Miltai

 

Beshamel 03
Čiut-čiut pakepinam miltus
Beshamel 05
Pienas
Beshamel 06
Muskato riešuto truputuką.
Beshamel 07
Bešamelio esmė – viską visada intensyviai maišyti. Nemaišysi – bešamelis nesigaus. Ir per ilgai kaitinti negalima. Kai tik įgauna tokią tiršto kremo konsistenciją – pilti į kokį nors indą.
Lasanija 01
Dėliojame lazaniją: bešamelis, lakštai, bolognese.

 

Lazanija 02
Tada mocarelos. Pirkau sūdytos.
Lazanija 03
Dar bešamelio…
Lazanija 04
Tada vėl lazanijos lakštai.

 

Lazanija 05
Vienas kitas sluoksnis – kiek gausis. O viršuje vėl bešamelis.
Lazanija 06
Iš šono atrodo va taip. Ant viršaus, žinoma – sūris.
Lazanija 07
Na, kai spalva viršaus tokia, tai reiškia, kad iškepė.
Lazanija 08
Va. Rezultatas. Laaabai skanus 🙂

Projektas visai dienai gavosi. Bet laaabai skanus 🙂

UPD: sekančią dieną lazanija yra gražesnė:

Sekančios dienos lazanija
Sekančios dienos lazanija

Ai tiesa, VRK sako, kad reikia žymėti visus postus soc. tinkluose, kad tai yra politinė reklama rinkiminės kampanijos metu. Tai čia žinokite gali būti politinės reklamos požymių (ypač viršuje esančiose eilutėse). Būkite atsargūs.

Niekas neapmokėjo, nes pasidariau sau šitą reklamą nemokamai. Fotoaparatą ir maisto produktus pirkome iš šeimos biudžeto. Ir kompiuterį. Ir elektrą. Ir kitus komunalinius mokesčius.

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

2 Comments on Lazanija

  1. Darau, Blė says:

    „Nes aname poste vienas komentatorius užsiminė, jog šis daiktas (kažkokiuose reitinguose) yra vienas mažiausiai naudingų ir naudojamų virtuvėje.“

    Garbusai, tamsta tikrai visus komentarus normaliai moderuoji? Nes „anam poste“ kažkaip matau tik savo komentarą ir nieko apie jokius reitingus.

    1. Ai, tai tada feisbuke, po postu apie blogo įrašą. Todėl ir susišvietė taip.

      Einu pataisysiu.

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar