Visivisi efektas

Prieš pusmetį pasirodė Enorcos straipsnis apie tai kaip jie iš vienos firmos (visivisi.lt) užsisakė duris (nes ofisas buvo arti jų namų) ir kaip jiems sekėsi su ta firma. Tą straipsnį vėliau ištrynė. Bet internetai nieko nepamiršta: http://visivisi.do.cal.lt/ – čia yra to straipsnio archyvas.

Perskaičiau tą straipsnį tada (prieš tą pusmetį) ir pagalvojau: “nu nu… prastokai čia. Nepasisekė Enorcai” ir užmiršau. Beeeeeeet… Paaiškėjo, kad ponia Enorca sugadino visą “Visivisi” verslą. Dėl to straipsnio šiai firmai nesiseka daryti pardavimų! Įsivaizduojate?! Bloga Enorca..

Paaiškėjo, kad klientai yra kalti, kai nevyksta pardavimai:

Tas katinas tai
Tas katinas tai “Visivisi”: įmaknojo į šviežiai išpiltą betoną ir dabar žiauriai susinervinus, nes keistas jausmas pėdose.

Šia istorija visai natūraliai susidomėjo ir commonsensėjai, nes jie dirba taip ir tam, kad apie tokias istorijas nebūtų net minčių. O štai poko.lt įdėjo gan aiškų paveiksliuką pas save į topus:

Poko.lt įdėta iliustracija apie visivisi efektą.
Poko.lt įdėta iliustracija apie visivisi efektą.

Tai štai, žodis “visivisi” jau įgauna bendrinę prasmę. Tokią, kokią jau turi Streisand efektas. Tik “visivisi efektas” yra apie verslą ir elgesį su klientais, o ne viešuosius ryšius bendrąja prasme.

Šiaip jau taip sutapo, kad mūsų bendrijai irgi reikėjo pakeisti laiptinės duris ir ten, tiesą sakant, irgi ne viskas taip jau sklandžiai einasi, kaip aš tikėjausi (įdėjo duris gan kokybiškai, bet darbo neužbaigė ir vis nuo praėjusių metų gruodžio žada atvažiuoti užbaigti atlikti apdailą). Tikrai nėra taip jau blogai, kaip Enorcai, beeeeet.

Žodžiu yra gan bjauri tendencija daug ką daryti atmestinai tikintis ar galvojant, kad smulkmenos nesvarbios. Maždaug taip: tečia rūšis – ne brokas. Ir tai yra toks natūralus požiūris, kad net pykstama, kai kas nors pabaksnoja nosį į tą broką.

Dabar įdomu ar tos firmos vadovams atmetimo, pykčio ir kitas fazes pakeis faktų priėmimo fazė anksčiau, nei jie bankrutuos.

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

2 Comments on Visivisi efektas

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar