Argi ne niam niam?

Citrinų pyragas

Nutariau parašyti apie tai kaip aš kepu citrinų pyragą. Pilni internetai jo recepto (o tiksliau “Pragaro virtuvė“), bet vis tiek parašysiu kaip jį dariau.

Taigi, imam 175 g miltų, 100 g sviesto, šaukštą cukraus pudros, vieną trynį ir vieną šaukštą vandens. Jamam tą tešlą ir tiesiam į formą su kraštais:

Dedame tešlą į formą. Galima palikti ir mažesnį kraštuką. Įdaras gan tirštas (jei citrinų sulčių ne per daug) - neišbėga labai.
Dedame tešlą į formą. Galima palikti ir mažesnį kraštuką. Įdaras gan tirštas (jei citrinų sulčių ne per daug) – neišbėga labai.

Tą daiktą subadome šakute (kad neišsipūstų), dedame į 180 laipsnių (pagal Celsijų) įkaitintą orkaitę ir pakepam ten tai 20 minučių.

Kol kepa tas daiktas, pasiruošiame įdarą: kondensuoto pieno skarbonkė (380 g berods), įtarkuojame vienos arba dviejų citrinų žievelių, įdedam tris trynius ir įpilam ką tik spaustų citrinos sulčių (~200 ml):

Pilame kondesuotą pieną. Į ten keturis trynius įmušame ir išmaišome (nenufotkinau)
Pilame kondesuotą pieną. Į ten keturis trynius įmušame ir išmaišome (nenufotkinau)
Įtarkuojame citrinų žievelių. Kuo daugiau - tuo aitriau.
Įtarkuojame citrinų žievelių. Kuo daugiau – tuo aitriau.
Spaudžiam sultis.
Spaudžiam sultis.
Viską išmaišome. Nepamirškite aktyviai maišyti pilant sultis į trynius su kondensuotu pienu. Rūgštis denatūruoja trynius ir jei nemaišysite - sušoks į gabalus.
Viską išmaišome. Nepamirškite aktyviai maišyti pilant sultis į trynius su kondensuotu pienu. Rūgštis denatūruoja trynius ir jei nemaišysite – sušoks į gabalus.

Tą mišinį pilame į iškepusią ir atvėsusią formą, o ant viršų papuošiame morengu iš tų visų baltymų, nuo kurių turėjome trynių. Morengas, tai baltymai plakti su cukrumi ir pakepti. Cukraus į keturis baltymus dėjau ~70 ml. Pyragą dedame į orkaitę (180 laipsnių) ir ans per ~15+ minučių iškepa. Tai va toks rezultatas gavosi:

Čia žmona morengą taip gražiai į kalnus sudėliojo. Aš paprastai darau lygiai, nes taip gražiai man nesigauna.
Čia žmona morengą taip gražiai į kalnus sudėliojo. Aš paprastai darau lygiai, nes taip gražiai man nesigauna.

Nu žinokit, skonis jo puikus! Trapus (beveik birus) padas + rūgščiai saldus įdaras ir oriniai morengai susprogsta burnoje išskirdami nemažą kiekį endorfinų. Tiesa, receptoriai skonio yra iš karto užmušami, nes skonis itin stiprus (citrinų rūgštelė ir ypatingai žievelių aitrumas).

 

Atnaujinimas. O čia kitas bandymas, kur viską-viską pats dariau:

Citrinų pyragas. Idealiai gavosi.
Citrinų pyragas. Idealiai gavosi.
Argi ne niam niam?
Argi ne niam niam?

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

10 Comments on Citrinų pyragas

 1. buržujus says:

  Nu ir negražios tavo letenos 😐

  1. skirtumas says:

   Aha, kažkokios patinę.

  2. skirtumas says:

   Šiaip jos gražesnės būna. Nu rimtai kaip patinę… Gal nuo to vyno?

   1. Ne nuo TO vyno. Nuo per mažo kiekio vyno. Kai visas ištinsti, tai norma- niekas ir nesupranta, o kai ištinsta tik atskiras organas*- iš karto pastebima.

    *Apie rankas aš.

    1. O gal ir negražios tos mano rankos. Ypač stambiu planu. Niekad į tai neatkreipdavau dėmesio :/

 2. Mergaitė says:

  ohoho kaip skaniai atrodo. Reiks bandyt, bo jau labai paprastai nupasakojai.

  1. skirtumas says:

   Žinoma bandyk. Labai skanus. Paskui kiek dar pasiskaičiau apie tą daiktą, tai panašu, jog čia receptas iš desperatiškų namų šeimininkių, tos kur ten gamina visiems labai skaniai.

   Ten pas Pragaro virtuvę (nuoroda straipsnio viršuje). Kiek supratau iš komentarų tenais ir kaip pačiam sekėsi, tai sunkiausia yra su morengu. Jei per kietas bus -- nebus tokio pojūčio kad sprogsta skonis burnoje, o jei perminkštas -- jis suirs dar bandant atsipjauti, bei lips prie peilio. Žodžiu morengas sudėtingiausia ten. Visa kita itin paprasta.

   Ai, ir valgyti geriausia jau gerai atvėsusį, o geriausia kitą dieną, tada neišbėga įdaras.

   1. Mergaitė says:

    Esu kadaise bandziusi morengus kepti. tai kazkaip kartais gaudavosi, bet dazniau nesigaudavo 🙂 meciau tą reikalą.

    Su pyragais man ne kas.

 3. troy says:

  Aprašymas skanus. Liepsiu Balkanų moteriai kada pagaminti, bet dabar laukia eilės chačapuris.

  1. skirtumas says:

   Vedei Balkanų moterį? Na o Chačapuris tai iš mėsos? Ar kažkoks rytietiškas desertas?

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar