Repelentas

Vandens repelentas jūsų automobiliui

Nugirdau kaip kolegos virtuvėlėje skundėsi papuolę į lietaus audrą ir kaip prastai viskas matosi, kai stipriai lyja – net jeigu šviesus paros metas.

Bet galima be didesnio vargo ar didelių išlaidų žymiai pagerinti matomumą, o tuo pačiu ir savo saugumą.

Reikia panaudoti specialią vandenį atstumiančią medžiagą, kurią galima užtepti ant automobilio stiklų.

Tai kaip ir viskas…

😀

Pabandžiau nufilmuoti užvakar savo priekinį stiklą (apdorotą ta medžiaga), važiuodamas per silpną lietų savo telefonu. Su sąlyga, kad telefono kamera labai prastoka, tai toks ir video:

Žymiai geresnės kokybės video yra svetimas. Bet viskas atrodo lygiai taip pat ir pas mane:

Tie lyg perlai kylantys vandens lašai pradžioje net kiek hipnotizuodavo – labai gražu žiūrėt į juos buvo. Tai to saugumo gal buvo kiek mažiau. Bet paskui pripratau ir į lašus dėmesio nebekreipiau – važiuojant didesniu greičiu valytuvų nereikia apskritai.

Iš prieš-priešais važiuojančios fūros ratų trykštantys vandens fontanai ant mano automobilio stiklo jau nebebaisūs – matomumas nei sekundei nebūna prarastas.

O iš priešais važiuojančio automobilio ratų purslai nebenervina ir nebūtina rizikuojant lenkti.

Kaip padengti stiklą vandens repelentu:

Jeigu įdomu, tai dar papasakosiu kaip teisingai (man veikia) ir ką naudoti, kad ir jūsų automobilio stiklas būtų toks pats permatomas net lyjant gausiam lietui.

Reikia turėti:

 • Bent jau 4 gabalėlius švarios švelnios (nebraižančios stiklo) šluostės. Galima apsieiti ir su 3 gabalėliais, bet reiks plauti:

  Man atrodo, kad šitas naudojau.
  Man atrodo, kad šitas naudojau.
 • Distiliuoto vandens ~2-5 litrų (degalinėse jis dvigubai ar net dar daugiau kartų brangesnis):

  Va tokį bambalį perkant prekybos centre labai nepermokėsite (ne taip kaip degalinėse).
  Va tokį bambalį perkant prekybos centre tikrai užteksit
 • Stiklo polirolio. Aš naudoju Turtle Wax stiklo polirolį:

  Va tokį naudoju. Pirkau supermarkete kažkuriame.
  Va tokį naudoju. Pirkau supermarkete kažkuriame.
 • Vandens repelento. Aš naudoju tą patį turtle wax:
  Repelentas
  Repelentas. Irgi supermarketuose yra.

   

   

Na o tada vykdykite tokią veiksmų seką:

 1. Nuplaukite stiklą su pirmąja šluoste (galima tik su vandeniu – be jokių priemonių). Galima tuo pačiu distiliuotu vandeniu. Šio plovimo tikslas – nuplauti visas abrazyvines daleles.
 2.  

 3. Šluostę reiktų išplauti arba tiesiog imti antrąją ir ištepti (pavyzdžiui sukamaisiais judesiais) stiklą poliroliu* – plonu sluoksniu.
 4.  

 5. Palaukti kol polirolis išdžius. Rekomenduojama tai daryti pavėsyje, nes saulėje jis kažkaip gal net perdžiūva ar panašiai.
 6.  

 7. Imti kitą sausą šluostę ir išdžiūvusį polirolį nušveisti* (kaip tik dėl to mes vykdėme 1’ąjį veiksmą – abrazyvinės dalelės dabar labai subraižytų stiklą). Turėsite labai gražų, švarų ir nuriebalintą stiklą (rekomenduočiau tai padaryti ir iš vidinės pusės).
 8.  

 9. Tada reikia paimti dar vieną švarią sausą šluostę, užpilti švelniai ant jos vandens repelento* (ten parašyta, kad tą reikia daryti atsargiai ir neužpilti ant dažytų paviršių – pagal kvapą sprendžiant patarimas geras) ir galbūt sukamaisiais judesiais padengti visą stiklo plotą.
 10.  

 11. Po 5’ojo veiksmo stiklas turėtų atrodyti kiek neskaidrus – šiek tiek matinis nuo tos medžiagos, todėl reikia paimti distiliuoto vandens, užpilti gan gausiai ant tos pačios šluostės, kuria tepėte repilentą ir tyškant vandeniui į visas puses švelniai dar kartą nupoliruoti tą replilentą. Aš tai darau pagal valytuvų trajektoriją. Pastebėjau, kad šitaip darant jie nešokčioja per stiklą tais retais atvejais, kai jų vis dėlto prireikia.
 12.  

* – prašome visas chemijas naudoti atsargiai ir su apsaugos priemonėmis ir įsitikinkite, kad neturite kokių nors ten alergijų, nes bet kokios atsakomybės dėl kokių nors jūsų apsinuodijimų ar susižeidimų naudojant šias priemones aš atsisakau ir neturiu.

Gal ir atrodo, kad darbo daug, bet iš tiesų tai sugaišite gal 20 minučių jei oras sausas ir vėjuotas (polirolio džiuvimas tada ilgai neužtruks).

Tas daiktas ant stiklo išlieka ilgai. Gal kiek trumpiau išlieka, jei dažnai į automobilių plovyklą važiuojate ir ten stiklą labai šveičia su visokiomis priemonėmis. O jei automobilis yra viedro spalvos (kaip mano) ir į plovyklą dažnai nereikia (kaip man), tai vieno tokio užtepimo užtenka kone visai vasarai ir dar pusei rudens.

Atšalus orams dėl tos priemonės rytais ant stiklo vanduo pasidengia tokiais smulkiais lašeliais – visame stiklo plote. Nusivalo labai greitai ir paprastai, jei temperatūra nežemesnė nei 0, t.y. jei ten ne ledas. O jeigu ledas, tai tenka gramdyti ir visa ta priemonė gan greitai nusigramdo.

Vairuokite saugiai.

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar