Pilamas alus į daržovių ir mėsos troškinį

Troškinys su alumi

Turėjome prieš keletą metų su draugais tokią pramogą: “Vakarienės klubas”. Viskas prasidėjo nuo to, kad gan švieži naujakuriai Vilniuje mėgome lankytis pas draugus svečiuose ir ten žinoma kažką valgydavome ir gerdavome. Vėliau kai visi vedėme ir visos ištekėjo, kas išvažiavo, šeimose ėmė rastis vaikai ir klubas apmirė.

O štai sekmadienį, prieš tą lietų, kai čia, Vilniuje, tvyrojo baisiausia tvankuma, mes įsijungę savo kondicionierių susitvarkėme namus ir aš ėmiau svarstyti ką čia nuveikus, kad tik nereiktų į kiemą eiti.

Nutariau, kad reikia skambinti draugams, kurie tikriausiai kenčia nuo tos tvankumos į svečius ir tuo pačiu pasidarytumėm ką nors skanaus vakarienei. Ir gavosi puikiai! Gal net vakarienės klubo atgaivinimo pradžia!

Namie turėjome sprandinės, bulvių… Nutarėme padaryti mėsos troškinį su alumi. Užmačmožytą mėsą įvairiais prieskoniais sudėjome į keptuvę, apkepinome kiaulės taukuose (kurių gavome pirkę kaime pusę kiaulės ir paskui kaitindami kresnas). Tada sumetėme mėsą į puodą su šiek tiek verdančio vandens:

Mėsa pradėta troškinti puode
Kažkaip fotiko nesusigrizbau paimti anksčiau ir parodyti kepimo proceso... Tai va, čia mėsa jau apkepinta ir įmesta į patį didžiausią puodą su trupučiu vandens.

 

Stambokai supjaustyti svogūnai
Svogūnų ir morkų kepimo proceso nepavyko užfiksuoti dėl įvairių priežasčių. Bet apkepinti svogūnai ir apkepintos morkos buvo sumestos į puodą.
Slyvos džiovintos ir šalta arbata ir dar daug rakandų matosi
Čia mūsų pačių džiovintos slyvos. Ten inde dar matosi berods abrikosai kiek padžiūvę irgi... Tai mes jų nedėjome. Slyvos kokios penkios buvo gan smulkiai supjaustytos ir sumestos į troškinį taip pat.
Pilamas alus į daržovių ir mėsos troškinį
Štai jums filmas viso to grožio, kai alus pilamas į troškinį.
Alus suputojęs troškinyje
Štai taip atrodė kelios sekundės po alaus supylimo į troškinį
Štai čia mėsa su alumi jau baigia troškintis
Putoms nutilus troškinys atrodė štai taip.
Mėsos ir daržovių troškinys aluje
Vualia! Nuostabaus grožio ir skonio daržovių ir mėsos troškinys aluje!

Neliko nei lašo, nei gabaliuko.

 

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

6 Comments on Troškinys su alumi

  1. Kaip matau, bandei žemaitiškų žodžių panaudot. Už pastangas pliusas, už klaidas… na išmoksi kada nors, dar jaunas.

    1. Užmačmožyti, užšmačžmšždžyti… Ar kaip ten?

  2. Povilas says:

    aš į savo čili troškinius visada pilu alaus, tik šiaip jau pastaba: alus sriuboj yra labai gerai kai pats alus yra tamsus (žr. kokį nors vilniaus/kauno tamsų alų, mm), na, o su šviesiu -- man asmeniškai nepatinka, bet nėr neskanu 🙂

    1. Čia mes to alaus specialiai nepirkom. Čia draugas sako, kad va turiu skarbonkę, sako atsinešiu supilsim. Sakau “gerai”. Tai taip va ir gavosi.

  3. Saras says:

    Va cia nuoroda i labai gera sriuba su alum:

    http://tikrasalus.lt/2009/12/17/alus-virtuveje/

    Daug kartu isbandyta. Pasirodo, kad tikrai reikia naudoti butent nurodoma Doppel Bock alu, kuris yra tamsus, tvirto aromato, kuris sugeba laimeti kova su svogunu laiskais ir moliugais. Jeigu susukciauji (na ir zodis) ir naudoji koki nors lageri, tai sriuba praranda ta malonu alaus kartuma ir atrodo, kad vietoj tamsaus ir israiskingo alaus buvo ipilta paprasto vandens. Anyway, labai rekomenduoju ta sriuba.

    1. būtinai reiks išbandyti. Jei pavyks pasigirsiu čia.

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar