Darželiai III

Pirmiausiai pasidalinsiu atradimu (sakoma, kad pradedant kalbą, kurioje bus kas nors kritikuojama, reikia pradėti nuo pozityvių dalykų). O atradimas tas, kad norint išsiaiškinti kokie darželiai yra arčiausiai jūsų namų ir kokie jų kontaktai galima itin patogiu būdu:

Čia iš www.maps.lt - matosi viskas labai gerai, jei nustatymus tokius padarai.

Taigi, susirandame savo namus, pažymime ką norime matyti ir skambinėjame. O va skambinėti prireikė, nes vėl paakintas žmonos dariau reviziją valstybiniams darželiams, t.y. tikrinau, kurioje eilės vietoje esame visuose, kur užsirašėme. Tai rezultatai ne kokie: 70’a vieta, 87’a, 16’a (!), 51’a, iš kitų darželių išvis išmetė iš eilės, nes nepasirodėme rudenį, tiksliau nepaskambinome, viename darželyje reikėjo skambinti sekretorei, kuri grįš rytoj…

Šlykštu, žema ir sovietiška. Maniau, kad jau nebėra tų firmų (net valstybinių), kur turi eiti nusižeminęs:

Pavaldus asmuo prieš valdantįjį, turi atrodyti ligotai ir kvailai, kad savo protingumu negėdintų vadovybės

Gal mano amžius čia jau toks (na, jau pradėjau žilti), kad nebenoriu jausti to bjauraus prašančiojo jausmo… O to jausmo negaliu atsikratyti, o ypač žinodamas, kad kai kurie žmonės savo vaiką į darželį valstybinį veda, nes davė kyšį (~1000 ltl).

Privačiame darželyje brangu. Sutinku. Bet, kaina čia nevienintelė. Privatų darželį įsteigia verslininkai. Man patinka aplinka ir nuotaika kurią kuria verslininkiškas požiūris. Nežinau ar sugebėsiu tiksliai apibrėžti ką noriu pasakyti, bet manau, jog tas verslumo požiūris persiduoda ir vaikams. Persiduoda ne per daineles, matematikos, socialializacijos (sugalvojau naują žodį ;)) pamokėles, o per tai, ko suaugę nepajunta: per bendravimą tarpusavyje (tarp suaugusiųjų), požiūrį į tvarką (verslininkas ilgai nelaikys šeimininkėlės, kuri “chaltūrins”) ir panašiai. Tai dalykai, kurie ir kuria tą socialinį mikroklimatą, mano nuomone, turintį didžiulę reikšmę vaiko auklėjime.

Ir žinote ką? Aš jau nebenoriu, kad mano vaikai eitų į valstybinį darželį, net jei ten bus vietų… Pasakykite man, kai ten kas nors pasikeis (jei tai nebus po kokiu 12 metų1).
_____________________________________


1– aha, nors mes jau 2 turime ir sunku… Oi sunku mums, bet vistiek dar kartais pagalvojame, kad už kokių 4+ metų dar gal vieno norėsim…

Skirmantas Tumelis

Sudėtingi dalykai susideda iš paprastų. O patys sunkiausi yra paprasti dalykai.

5 Comments on Darželiai III

 1. ange says:

  Mums kažkaip pasisekė su valstybiniu darželiu. Pakliuvome be kyšio, tiesiog tais metais formavosi nauja grupė, todėl buvo vietų.
  Dabar Vilniaus darželiuose darys centralizuotą užrašymą, manau kažkiek tai užkirs kelią kyšininkavimui.

  1. Kažką girdėjau. Kolegė sakė, kad kažkas kažką centralizuos.

   Kita vertus mentalitetas taip greitai nepasikeis. Bet vistiek į gera.

 2. troy says:

  Aš kiek pasižeminau su tom eilėm, po to pasiunčiau tas vedėjas Nx ir dabar privačiame. Kol kas geriau jaučiuosi.
  Irgi žilas..

  1. Yeah… I feel ya…

 3. A iš L&A says:

  Ir mes papuolėm į valstybinį. Tiesa (ir gaila), ne tiesiog šiaip sau (bet ne su finansine paskata, bent tiek malonu). Na, taip, visi žinom, pagal gyvenamą vietą priklauso ir t.t., bet vis tiek esi penki milijonai šeštoj vietoj. Tik norėjau pasakyti, kad būna ir tokių valstybinių darželių, kur patekti nelengva, bet užtat paskui viskas super. Labai liūdna tik, kad, kiek teko išklausyti draugų įspūdžių, tas super yra labiau išimtis nei taisyklė. Visgi mūsų darželio nekeisčiau į jokį privatų. Būna, pasiseka kartais…:)

What do you think?

Note: Your email address will not be published

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <div align="" class="" dir="" id="" lang="" style="" xml:lang=""> <embed style="" type="" id="" height="" width="" src="" object=""> <iframe width="" height="" frameborder="" scrolling="" marginheight="" marginwidth="" src=""> <img alt="" align="" border="" class="" height="" hspace="" longdesc="" vspace="" src="" style="" width="" title="" usemap=""> <map name="" area="" id=""> <object style="" height="" width="" param="" embed=""> <param name="" value=""> <pre style="" name="" class="" lang="" width="">

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar